Bratislava - Nové mesto: Zvyšujeme finančné prostriedky na dieťa v školách a škôlkach

NETKY.SK • 8 Február 2024, 14:00 • 2 min
Bratislava - Nové mesto: Zvyšujeme finančné prostriedky na dieťa v školách a škôlkach

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto poskytne vyššie finančné prostriedky materským školám a školským zariadeniam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

slovakia

left justify in out

Oznámením o výške finančných prostriedkov na mzdy a prevádzku materskej školy a školskému zariadeniu v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Nové Mesto sa od januára zvyšujú príspevky o 22 percent pre materské školy a o 31 percent pre školské kluby detí. Celkovo je na tento účel vyčlenených 4 788 000 eur z rozpočtu mestskej časti.

Výška dotácií bola naposledy upravená Všeobecným záväzným nariadením mestskej časti Bratislava-Nové Mesto zo dňa 13. septembra 2022 s platnosťou od 1. januára 2023. Po novom, výška finančných prostriedkov na dieťa v materskej školy je navýšená z 2400 eur na 2933 eur, čo predstavuje až 22 percentné navýšenie oproti minulému roku. V tomto roku sa finančné prostriedky, tzv. dotácie na žiaka školského klubu detí navýšil z 490 eur na 645 a ide o takmer 32 percentné navýšenie. Mestská časť bude v tomto roku prispievať na školské stravovania sumou 193 eur na dieťa.

Materské a základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto sa za posledné dva roky dočkali významnej pozornosti zriaďovateľa. Okrem realizovaných investičných akcií do nových priestorov, čo povedie k navýšeniu kapacity pre nové deti, miestny úrad pripravuje ďalšie investičné aktivity na zvýšenie kvality vo vzdelávaní novomestských detí. "Našou povinnosťou je hľadať možnosti, ktorými budeme kontinuálne vytvárať dobré podmienky na vzdelávanie detí a žiakov v našich škôlkach a školách. Som preto rád, že sme mohli pristúpiť k maximálnemu navýšeniu finančných prostriedkov pre školy a školy a samotné školy si určia ako s financiami naložia," uvádza starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Matúš Čupka.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj: Miestny úrad BANM, Foto: Ilustračné (www.pexels.com)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies