Hasiči v Košickom kraji viackrát zasahovali pre silný vietor

NETKY.SK • 24 Február 2020, 07:56 • 2 min
Hasiči v Košickom kraji viackrát zasahovali pre silný vietor

KOŠICE – Hasiči v Košickom kraji evidujú v pondelok v ranných hodinách osem výjazdov v súvislosti so silným vetrom.

slovakia

left justify in out

Zasahovalo pri nich 31 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a nasadených bolo osem kusov hasičskej techniky. TASR o tom informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach Roman Keruľ.

 

Príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ Košice zrealizovali tri výjazdy, hasiči z hasičskej stanice v Bidovciach zasahovali raz a zo staníc Krompachy a Gelnica dokopy v troch prípadoch.

 

"Príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Michalovciach - z hasičskej stanice v Sobranciach, zasahovali jedenkrát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov z miestnych ciest a komunikácií,“ uviedol Keruľ.

 

Vietor útočí už od začiatku februára

Veterné počasie predpovedali v noci meteorológovia aj v horských oblastiach. V pondelok očakáva SHMÚ aj tvorbu snehových jazykov a závejov, a to prevažne v regiónoch Kysuce, Orava, Liptov, Turiec, Tatry a Zamagurie.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies