Hasiči radia verejnosti, ako prežiť bezpečné sviatky

NETKY.SK • 20 December 2015, 12:04 • 2 min
Hasiči radia verejnosti, ako prežiť bezpečné sviatky

BRATISLAVA - Hasičský a záchranný zbor pri príležitosti blížiacich sa vianočných sviatkov a osláv príchodu Nového roku pripravil pre verejnosť súbor odporúčaní, ako ich prežiť bezpečne a bez rizika vzniku požiarov alebo zranení.

slovakia

left justify in out

Ako na svojej internetovej stránke informovalo ministerstvo vnútra, hasiči pripomínajú, že v domácnostiach je vhodné využívať len certifikované vianočné osvetlenie. Osvetlenie je tiež vhodné vypínať v prípade, že obyvatelia z bytu alebo domu odchádzajú a nikto tam neostáva. Vianočné stromčeky v domácnostiach by podľa odporúčania hasičov mali byť umiestnené tak, aby nestáli v bezprostrednej blízkosti vykurovacích zariadení alebo otvoreného ohňa. Pri príprave sviatočných pokrmov hasiči pripomínajú, že nie je vhodné nechávať pripravovanú stravu na sporákoch bez dozoru a tiež opakovane používať prepálený olej, ktorý by mohol vzbĺknuť.


Pri oslavách príchodu Nového roku hasiči každoročne evidujú zvýšený počet výjazdov súvisiaci s neodborným používaním zábavnej pyrotechniky. Aby sa podobným situáciám predišlo, hasiči pripomínajú, že nie je vhodné zapaľovať pyrotechniku priamo v rukách ani v blízkosti tváre. Varujú tiež pre opätovným zapaľovaním nevybuchnutej pyrotechniky alebo jej umiestňovaním do sklenených nádob. Pyrotechniku podľa hasičov nie je vhodné vyhadzovať z okien, balkónov a terás, pretože môže zapríčiniť požiar nižšie položených bytov alebo zaparkovaných áut. Rovnako hasiči vystríhajú pred tým, aby s pyrotechnikou prišli do priameho kontaktu deti alebo zvieratá.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies