Bratislavské letisko zaviedlo novú službu. Za 6-eurový príplatok ušetríte čas pred letom

NETKY.SK • 4 Júl 2024, 11:43 • 2 min
Bratislavské letisko zaviedlo novú službu. Za 6-eurový príplatok ušetríte čas pred letom

BRATISLAVA - Ak plánujete letnú dovolenku a chcete cestovať lietadlom, máme pre vás dobrú správu. Letisko v Bratislave prinieslo novinku, ktorá vám ušetrí čas strávený čakaním v rade. Informovalo o tom na sociálnej sieti.

slovakia

left justify in out

Na začiatku letnej sezóny zaviedlo letisko službu "Fast Track". Táto služba umožňuje rýchly prechod k bezpečnostnej kontrole, takže sa vyhnete dlhému čakaniu. Fast Track vám pomôže prejsť bezpečnostnou kontrolou rýchlejšie, čo znamená menej stresu a viac času na oddych pred letom. 

"Pred bezpečnostnou kontrolou na poschodí terminálu čaká cestujúcich vyhradený priestor, cez ktorý plynule bez zdržania prejdú až priamo k detekčnej kontrole," informuje letisko.

Novú službu Fast Track momentálne ponúka letisko iba pri letoch s leteckou spoločnosťou Ryanair. Ak plánujete let s týmto dopravcom, máte šťastie, pretože môžete túto výhodu využiť už teraz. Ako informuje letisko na webovej stránke, Ryanair zabezpečuje pravidelné lety z Bratislavy do 21 rôznych destinácií.

Medzi ne patria napríklad Alghero, Brusel-Charleroi, Burgas a Dalaman. Ak máte v pláne navštíviť Dublin, Edinburgh, Eindhoven alebo Kaunas, tiež môžete využiť službu rýchleho prechodu. Ryanair lieta aj do obľúbených dovolenkových destinácií, ako sú Korfu, Lanzarote, Malta a Palma de Mallorca. 

Ak cestujete do Leeds-Bradford, Londýn-Stansted, Manchester, Miláno-Bergamo, Pafos, Rím-Ciampino, Sofia, Solún alebo Trapani, Fast Track vám tiež spríjemní cestovanie.

Rýchly prechod k bezpečnostnej kontrole, známy ako Fast Track, si môžete rezervovať za poplatok 6 eur na osobu. Môžete tak ale urobiť aj ihneď pri kúpe letenky cez webovú stránku Ryanair alebo cez mobilnú aplikáciu.

Ak si na to nespomeniete pri kúpe letenky, nezúfajte. Službu si môžete zakúpiť aj dodatočne počas online registrácie na let. Stačí, keď sa prihlásite na svoj účet a pridáte túto službu k svojej rezervácii. Ak preferujete osobný prístup, môžete si Fast Track zakúpiť priamo na letisku v pokladni.

Využitím tejto služby si výrazne zjednodušíte a urýchlite prechod cez bezpečnostnú kontrolu. To znamená menej stresu a viac času na relax pred odletom. Ak chcete cestovať pohodlnejšie a bez zbytočných zdržaní, určite zvážte túto možnosť.

Fast Track môže byť ešte užitočnejší, ak sa chystáte na letnú dovolenku, podobne ako 55 % Slovákov, čo je najvyšší počet za posledných päť rokov. Tento rok sú ľudia ochotní minúť na dovolenku viac peňazí, ako vyplýva z prieskumu, ktorý pre finančnú spoločnosť Partners uskutočnila agentúra Focus. 

Tomáš Dányi, odborník na financie z Partners, uviedol: "Slováci sú po pandémii pripravení opäť cestovať a sú ochotní investovať do svojho oddychu pri mori." Zároveň zdôraznil potrebu finančnej zodpovednosti, aby sa dovolenka zbytočne nepredražila.

Prieskum tiež ukázal, že 30 % respondentov plánuje stráviť dovolenku na Slovensku, zatiaľ čo 64 % plánuje cestovať do zahraničia. Chuť cestovať sa vrátila na úroveň pred pandémiou, pričom niektorí ľudia sú pripravení minúť viac peňazí ako v minulých rokoch.

Polovica respondentov, ktorí sa chystajú na letnú dovolenku, plánuje zaplatiť za ubytovanie, dopravu a stravu do 1000 eur. Približne 35 % si vyčlenilo na tieto náklady sumu od 1 000 do 2 000 eur. Viac peňazí sú ochotní minúť tí, ktorí sa chystajú na dovolenku do zahraničia, oproti tým, ktorí zostanú na Slovensku.

Na mieste dovolenky chce 63 % respondentov minúť do 500 eur, zatiaľ čo necelá štvrtina plánuje minúť medzi 500 a 1 000 eur. "Cestovanie a oddych sú dôležité, avšak rovnako dôležité je mať pod kontrolou svoje výdavky, aby sa dovolenka nestala finančnou záťažou," dodal Dányi.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Letisko Bratislava, Partners, Focus, Foto: letenkyzababku.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies