Hajšelová zrejme stiahne svoj návrh na zmenu kolúznej väzby

NETKY.SK • 5 Máj 2021, 21:33 • 2 min
Hajšelová zrejme stiahne svoj návrh na zmenu kolúznej väzby

BRATISLAVA - Poslankyňa Petra Hajšelová (Sme rodina) je pripravená stiahnuť svoj návrh zákona, ktorý mení podmienky kolúznej väzby. Povedala to na tlačovej besede, na ktorej sa zúčastnila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) a Generálny riaditeľ Zboru justičnej a väzenskej stráže.

slovakia

left justify in out

Poslankyňa je ochotná stiahnuť návrh, keď so šéfkou rezortu spravodlivosti nájdu konsenzus. Mária Kolíková pripravila spolu s pracovnou skupinou vlastný návrh, ktorý upravuje dĺžku kolúznej väzby a zaradila ho do medzirezortného pripomienkového konania.

 

img


"Budem veľmi rád, keď sa s pani ministerkou dohodneme na jednom návrhu zákona. Teraz prebiehajú rokovania, aké výnimky tam budú a aké nie," uviedol Kollár a zdôraznil, že je potrebné dávať si pozor, kto sa v kolúznej väzbe ocitne, na ako dlho a s akými dôkazmi.

 

Návrh ministerky Kolíkovej zavádza pätmesačnú dĺžku väzby. Avšak môže trvať aj dlhšie v prípade, keď sa vedie trestné stíhanie pre trestný čin spáchaný organizovanou, zločineckou alebo teroristickou skupinou, pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, trestný čin založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny, alebo pre trestný čin, za ktorý je možné uložiť trest odňatia slobody na doživotie.

 

img


Predseda parlamentu zároveň priznal, že hnutie Sme rodina sa o kolúznu väzbu zaujíma aj preto, že sa vo väzbe nachádza bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír P. Toho na tento post nominovalo práve hnutie Sme rodina.

 

"Riaditeľ SIS je tam dva mesiace a stále nebol zbavený mlčanlivosti. To je pre mna neprípustné a nepochopiteľné. Pani prezidentka nám povedala, že okamžite bude zbavený mlčanlivosti, keď ju o to vyšetrovateľ požiada. Dodnes ju o to nepožiadal," uzavrel Kollár.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies