Gröhling nevidí žiaden dôvod, aby boli vysoké školy na online vzdelávaní

NETKY.SK • 13 Január 2022, 12:30 • 2 min
Gröhling nevidí žiaden dôvod, aby boli vysoké školy na online vzdelávaní

BRATISLAVA - Vysokoškolskí študenti budú môcť podľa opatrení, ktoré v stredu 12. 1. schválila vláda, chodiť prezenčne do školy iba v režime OP.

slovakia

left justify in out

„Moje odporúčanie je, aby boli študenti prezenčne v školách," povedal minister školstva vo štvrtok počas tlačovej konferencie. Poukázal na to, že študentmi vysokých škôl sú mladí ľudia nad 18 rokov, ktorí môžu využiť očkovanie.

 

„Predpokladám, že neveria rôznym hoaxom a využijú ho, pretože chránia nielen seba a svoju rodinu, ale aj prístup k vzdelávaniu," povedal šéf rezortu školstva.

 

 

„Ak máme otvorené základné a stredné školy a riaditelia majú enormnú snahu, aby zachovali prezenčné vzdelávanie, ja nevidím absolútne žiaden dôvod, aby boli vysoké školy na online vzdelávaní," dodal minister školstva.

 

img

 

Momentálne je na univerzitách skúškové obdobie a o tom, ako bude vyzerať letný semester, budú na vysokých školách rozhodovať v najbližšom období. Napríklad Univerzita Komenského v Bratislave na sociálnej sieti informovala, že koncom januára (24. - 28. 1.) zasadne krízový štáb univerzity a rozhodne o režime počas letného semestra, ktorý sa začína 14. februára.

 

Prečítajte si: Od 19. januára sa budeme riadiť novými opatreniamitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies