Minister Gröhling: Legislatívna úprava by mala zabezpečiť vyššiu účasť očkovaných na podujatiach

NETKY.SK • 21 Júl 2021, 12:14 • 2 min
Minister Gröhling: Legislatívna úprava by mala zabezpečiť vyššiu účasť očkovaných na podujatiach

BRATISLAVA - V rámci dohody s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským by mala byť schválená legislatívna úprava, ktorá by umožnila vyššiu účasť očkovaných na hromadných podujatiach.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Pred dnešným rokovaním vlády to povedal minister školstva Baranislav Gröhling. „V rámci tejto legislatívnej úpravy budeme môcť riešiť všetky ostatné udalosti a podujatia." Dodal, že zvýšenie počtu účastníkov na omšiach s pápežom Františkom oznámili skôr, aby účastníci stihli absolvovať dve dávky vakcíny.

 

Prečítajte si tiež: Smer je proti návrhu, že s pápežom Františkom sa môžu stretnúť len plne zaočkovaní Slováci

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v utorok 20. júla informoval, že podmienkou návštevy svätých omší, ktoré bude v septembri na Slovensku celebrovať pápež František, bude plná zaočkovanosť účastníkov. Minister zároveň doplnil, že podujatia majú byť organizované s kapacitou vysoko nad rámec aktuálne platných epidemických opatrení.

 

Mohlo by vás zaujímať: Strana SaS víta rozhodnutie, že podmienkou účasti na omšiach s pápežom bude plná zaočkovanosťtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies