Funguje 90 stredísk, vietor môže niektoré vleky odstaviť

NETKY.SK • 7 Február 2016, 10:43 • 2 min
Funguje 90 stredísk, vietor môže niektoré vleky odstaviť

BRATISLAVA - Počasie na horách opäť prinieslo oteplenie.

slovakia

left justify in out

Aktuálne je v prevádzke do 90 zimných stredísk, no pre silný vietor môžu niektoré lyžiarske vleky odstaviť. Podmienky pre lyžovanie sú dobré až veľmi dobré. Tatranské a východoslovenské areály i strediská na Orave, vo Veľkej a Malej Fatre či v Kremnických vrchoch hlásia veľmi dobré podmienky a 30 až 50 centimetrov snehu. Vo Veporských vrchoch a v južných častiach Slovenska sú podmienky skôr dobré, výška technického snehu je 20 centimetrov. Agentúru SITA o tom informovala Ľubica Styková zo spoločnosti SITOUR.


Veľmi dobré podmienky hlásia aj strediská Ski Ráztoka v Javorníkoch, Kokava-línia, Polomka - Bučník a Ski Land Stará Myjava, kde je 35 centimetrov snehu. Vo Veľkej Rači, Oravskej Lesnej aj v Levočskej doline sa dá lyžovať na 40 centimetroch snehu. Ešte lepšia lyžovačka je v Litmanovej, stredisku Ski Gugeľ Mlynky, Jahodnej a v Závažnej Porube odkiaľ hlásia 45 až 50 centimetrov snehu.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies