Frimmel chce prehodnotiť výstavbu futbalového štadióna v Petržalke

NETKY.SK • 22 December 2010, 14:14 • 2 min
Frimmel chce prehodnotiť výstavbu futbalového štadióna v Petržalke

Frimmel chce prehodnotiť výstavbu futbalového štadióna v Petržalke

slovakia

left justify in out

Bývalý starosta mestskej časti (MČ) Bratislava-Nové Mesto Richard Frimmel sa chce stretnúť s majiteľom budovy štadióna Slovana a predsedom krajskej samosprávy Pavlom Frešom (SDKÚ-DS) s cieľom prehodnotiť zámer výstavby nového futbalového štadióna v MČ Petržalka.
      Pre médiá to v stredu povedal bývalý novomestský starosta Richard Frimmel, ktorý je krajským poslancom a chce sa venovať viac tejto funkcii. Nesúhlasí s výstavbou v Petržalke a podľa neho sa treba vrátiť k pôvodnej myšlienke stavby štadióna na Tehelnom poli.
      "Nedá sa spoliehať, že tým hlavným, kto bude financovať štadión, bude štát," konštatoval. Treba prehodnotiť, či sa dajú z viacerých zdrojov zložiť finančné prostriedky, aby sa tam mohlo stavať. Frimmel verí, že sa to bude dať. Mal už jedno rokovanie so zainteresovanými stranami a prejavili záujem. Zároveň informoval, že napríklad Dexia banka, kde je členom jej orgánov, prejavila záujem, aby pomohol v kontaktoch medzi novým vlastníkom banky a samosprávami.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona