FOTO Z tábora v gréckom Idomeni už odviezli takmer všetkých migrantov

NETKY.SK • 26 Máj 2016, 15:31 • 3 min
FOTO Z tábora v gréckom Idomeni už odviezli takmer všetkých migrantov

ATÉNY - Neorganizovaný utečenecký tábor v gréckej pohraničnej obci Idomeni je už takmer úplne vyprataný.

slovakia

left justify in out

Grécky minister pre imigračnú politiku Ioannis Muzalas to povedal dnes pre televíznu stanicu Mega, pričom vyzdvihol "príkladný priebeh policajnej časti tejto akcie", informuje vo svojej správe agentúra DPA.

 

Podľa údajov gréckych médií sa nachádzalo dnes v Idomeni pri hranici s Macedónskom ešte zhruba 1000 migrantov. Oficiálne zdroje, na ktoré odkazuje DPA, hovoria o prevoze približne 3000 migrantov z Idomeni do riadnych utečeneckých táborov počas uplynulých dní.

 

Celkový počet ľudí žijúcich v stanovom tábore v Idomeni však úrady pred začiatkom vypratávania odhadovali až na 8000. Predpokladá sa preto, že istá časť migrantov sa rozptýlila v regióne medzi hranicou a mestom Solún, aby sa neskôr znova pokúsili dostať do Macedónska. Iná časť sa údajne samostatne presunula k príbuzným, ktorí sa nachádzajú v táboroch na juhu Grécka.

Cieľom operácie v Idomeni je vysťahovať všetkých obyvateľov tamojšieho tábora, kde od uzavretia tzv. balkánskej trasy prežívali tisíce migrantov v nevyhovujúcich podmienkach. Grécka polícia zostane na mieste aj po úplnom vyprataní, aby zamedzila migrantom v návrate.

 

Grécka vláda uviedla, že podobne plánuje zrušiť aj menší neorganizovaný tábor v prístave Pireus, kde žije približne 2000 ľudí, ako aj provizórny tábor so zhruba 4500 obyvateľmi, zriadený štátom na starom letisku v Aténach.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies