FOTO Slovensko predstavilo predsednícke logo v Európskej únii: Autorom je 23-ročný študent!

NETKY.SK • 22 Február 2016, 22:00 • 2 min
FOTO Slovensko predstavilo predsednícke logo v Európskej únii: Autorom je 23-ročný študent!

BRATISLAVA – Napriek zatiaľ neznámemu výsledku marcových parlamentných volieb je Slovensko v súčasnosti na svoju veľkú historickú udalosť, ktorou je predsedníctvo v Rade EÚ, dobre pripravené.

slovakia

left justify in out

Po dnešnom slávnostnom odhalení predsedníckeho loga v Bratislave to uviedol premiér Robert Fico.

 

Ako priblížil, jeho originálnosť je v použitej interpunkcii, ktorá je špecifickým znakom slovenského jazyka. "Je to moderné logo a my chceme byť moderní a jasne sa zapojiť do tradície dobrých predsedníctiev," poznamenal s tým, že jeho prínos bude pre Slovensko nevyčísliteľný.

 

Ako dodal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, logo stelesňuje všetko to, čo by sa malo spájať so slovenským predsedníctvom. "Je mladé, dynamické, má v sebe energiu, humor a je slovenské," podčiarkol. Vyzdvihol, že víťazom súťaže, do ktorej sa zapojilo takmer 230 záujemcov, je 23-ročný študent, ktorý ukázal kreativitu Slovákov. "Verím, že s ním budeme mať v Európe úspech," uviedol.

 

Logo obsahuje interpunkčné znamienka a farby slovenskej trikolóry. Obmenou znamienok vznikajú rôzne výrazy tváre.

 

 

Toto je oficiálne logo historicky prvého slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Jeho autorom je 23-ročný študent grafického dizajnu Jakub Dušička.

Posted by Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ on 22. február 2016

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies