FOTO Polícia naháňala vodiča, ktorý nezaplatil za benzín. Nezastavil ho ani varovný výstrel

NETKY.SK • 26 Júl 2018, 11:36 • 3 min
FOTO Polícia naháňala vodiča, ktorý nezaplatil za benzín. Nezastavil ho ani varovný výstrel

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Polícia v stredu počas dňa naháňala vodiča, ktorý nezaplatil za benzín. Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová informovala, že krátko pred 16.00 h 45-ročný miestny muž nezaplatil úhradu za nákup pohonných hmôt na jednej z tamojších čerpacích staníc.

slovakia

left justify in out

"Krátko po 18. hodine vozidlo policajná hliadka spozorovala, avšak vodič na jej výzvy na zastavenie nereagoval. Nebezpečne a rýchlo jazdil v obytnej štvrti, agresívne viedol vozidlo aj v protismernej časti vozovky, čím ohrozoval nielen cestnú premávku, ale i chodcov na chodníkoch," priblížila incident hovorkyňa s tým, že viaceré hliadky mu postupne blokovali smer jazdy, pričom mimo obytnej zóny príslušníci Policajného zboru v zmysle zákona použili aj jeden varovný výstrel do vzduchu z dôvodu zaistenia bezpečnosti ostatných účastníkov cestnej premávky.

 

"Vodič aj napriek tomu pokračoval v jazde vysokou rýchlosťou, pričom krátko po 18.30 h. nezvládol vedenie vozidla, prerazil oplotenie jedného z rodinných domov v Spišskej Novej Vsi a prednou časťou vozidla spadol do záhrady. Po dopravnej nehode odmietol z auta vystúpiť a kládol aktívny odpor. Policajti voči nemu použili aj donucovacie prostriedky," doplnila Ivanová s tým, že muž sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu biologického materiálu na zistenie prítomnosti alkoholu, prípadne iných návykových látok.

 

 

img

Miesto činu. Foto: Polícia

 

 

Po vykonanom lekárskom ošetrení vodiča umiestnili do cely policajného zaistenia a vzniesli voči nemu obvinenie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. So súhlasom prokurátora bol obvinený muž prepustený na slobodu, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden rok. "Polícia zároveň zisťuje, či vodič oprávnene používal firemné vozidlo a taktiež skúma trestno-právnu zodpovednosť pre trestný čin všeobecného ohrozenia, respektíve pre iné trestné činy," uzavrela hovorkyňa.

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies