Finančná správa zaistila falzifikáty za vyše stotisíc eur. Majiteľ ich ponúkal na predaj v jednej z predajní v Šamoríne

NETKY.SK • 14 Jún 2024, 08:31 • 2 min
Finančná správa zaistila falzifikáty za vyše stotisíc eur. Majiteľ ich ponúkal na predaj v jednej z predajní v Šamoríne

TRNAVA - Falzifikáty svetových značiek za vyše 100 000 eur zaistili ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava. Majiteľ ich ponúkal na predaj v jednej z predajní v Šamoríne.

slovakia

left justify in out

Ozbrojení príslušníci finančnej správy z Veľkého Medera, počas kontroly dodržiavania predpisov o duševnom vlastníctve, odhalili v jednej z predajní v Šamoríne 2 597 falzifikátov. Išlo o kryty na mobilné telefóny, plyšové hračky, obuv, zberateľské kartičky, albumy a smart hodinky, pri ktorých vzniklo podozrenie z falšovania ochranných známok Apple, Louis Vuitton, Gucci, Pokemon a Fifa. Vzhľadom na ich celkové vyhotovenie, materiál a predajnú cenu nadobudla hliadka podozrenie, že ide o napodobeniny. Svoje podozrenie bezodkladne oznámili aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí potvrdili, že ide o falšovaný tovar.

V prípade predaja zaisteného množstva falzifikátov, ak by bol predávaný ako originálny tovar, by celková hodnota presiahla sumu 100 000 eur.

Osobám, ktoré sa nezákonným spôsobom chcú priživovať na známych značkách okrem zničenia tovaru hrozí aj trestné stíhaniepokuta od colného úradu až do výšky 67 000 eur. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135 000 eur. Finančná správa upozorňuje spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením totiž nebezpečné pre zdravie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Finančná správa, Foto: Finančná správa
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies