Finále Slovnaft Cupu bude v Košiciach, v hre bude rekordných 281 tímov

NETKY.SK • 6 Júl 2023, 13:45 • 2 min
Finále Slovnaft Cupu bude v Košiciach, v hre bude rekordných 281 tímov

BRATISLAVA - Finále Slovnaft Cupu sa prvýkrát v ére samostatnosti uskutoční v Košiciach. V poradí 55. ročník domáceho pohára odštartuje 22. a 23. júla zápasmi predkola, v nasledujúcej sezóne sa v ňom predstaví rekordných 281 klubov.

slovakia

left justify in out

Finále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu sa prvýkrát v ére samostatnosti uskutoční v Košiciach. Rozhodli o tom členovia Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ). V poradí 55. ročník domáceho pohára odštartuje 22. a 23. júla zápasmi predkola, v nasledujúcej sezóne sa v ňom predstaví rekordných 281 klubov. Do boja o pohárovú trofej sa prihlásilo 12 účastníkov najvyššej Niké ligy, 14 druholigistov, 32 treťoligistov, 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu a 47 z Východoslovenského futbalového zväzu. Celkový počet 281 je o 26 viac ako v minulosezónnej edícii, informoval SFZ na svojej oficiálnej stránke. 

Víťaz SP získa prémiu 50.000 eur, trofej obhajuje Spartak Trnava. Košice ešte od roku 1993 nikdy nehostili finále pohára, v doteraz neurčenom termíne na jar budúceho roka sa uskutoční v Košickej futbalovej aréne. Slovnaft Cup bude v sezóne 2023/2024 pozostávať z predkola a ôsmich kôl. O postup z predkola zabojuje v júli 102 mužstiev, z ktorých postúpi ďalej 51 tímov. V 1. kole, ktoré je na programe 2. augusta, nastúpi spolu 172 klubov z regiónov a k nim sa pridá 32 nasadených treťoligistov.

 

Ďalšie kolo je potom na programe 23. augusta. V ňom bude súperiť 102 víťazov stretnutí 1. kola a 26 klubov dvoch najvyšších súťaží (B-tímy v Slovenskom pohári neštartujú – pozn.), ktoré budú v druhom kole nasadené. V tomto kalendárnom roku sú ešte naplánované aj zápasy 3. kola (27. septembra), 4. kola (25. októbra) a 5. kola (8. novembra). Štvrťfinále, semifinále a finále sú na programe v prvej polovici roka 2023.

 

"Počet prihlásených tímov vo mne vzbudzuje v prvom rade veľkú radosť, že táto súťaž je medzi slovenskými klubmi žiadaná a populárna. V druhom rade je to pre mňa záväzok do ďalšej práce a zároveň veľká zodpovednosť, keďže sa chceme aj naďalej rozvíjať," povedal pre futbalsfz.sk vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
TASR, FutbalSFZ / Marek Nemček Foto: SFZ
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies