Filmový festival v Cannes otvorí francúzska dobová dráma s Johnnym Deppom

NETKY.SK • 6 Apríl 2023, 15:30 • 2 min
Filmový festival v Cannes otvorí francúzska dobová dráma s Johnnym Deppom

PARÍŽ - Filmový festival v Cannes otvorí francúzska dobová dráma. Americký herec Johnny Depp v nej stvárni kráľa Ľudovíta XV.

slovakia

left justify in out

Filmový festival v Cannes otvorí francúzska dobová dráma, v ktorej americký herec Johnny Depp stvárni kráľa Ľudovíta XV. V stredu to oznámili organizátori festivalu.

 

Film Jeanne du Barry režírovala francúzska režisérka Maïwenn. Zároveň si zahrala aj hlavnú úlohu známej kurtizány z 18. storočia, ktorá si dokázala získať náklonnosť francúzskeho kráľa. Film sa bude premietať v prvú noc festivalu v Cannes na francúzskom Azúrovom pobreží, teda 16. mája. V rovnaký deň ho začnú premietať aj francúzske kiná, tak ako je zvykom pri filmoch, ktoré festival otvárajú.

 

Ide o prvú významnú úlohu Johnnyho Deppa od súdu za ohováranie proti bývalej manželke Amber Heardovej, ktorá ho obvinila z domáceho násilia. Na tohtoročnom festivale v Cannes, ktorý sa uskutoční 16. - 18. mája, sa predstaví aj viacero očakávaných hollywoodskych filmov. Svetovú premiéru tam bude mať napríklad Indiana Jones a nástroj osudu či najnovší film amerického režiséra Martina Scorseseho Killers of the Flower Moon s Leonardom DiCapriom a Robertom De Nirom. Scenár filmu vznikol podľa románu, ktorý bol do češtiny preložený pod názvom Krvavé prachy. Úplný zoznam filmov premietaných na festivale bude zverejnený 13. apríla.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies