Figeľ: Lipšic inak koná ako hovorí, neprekvapuje ho to

NETKY.SK • 1 Júl 2015, 08:11 • 2 min
Figeľ: Lipšic inak koná ako hovorí, neprekvapuje ho to

BRATISLAVA – Dohodu OĽaNO a NOVA o predvolebnej koalícii vníma KDH ako odlišné konanie oproti vyjadreným slovám predsedu NOVA Daniela Lipšica.

slovakia

left justify in out

„Toto nás neprekvapilo, poznáme Daniela Lipšica dlhé roky,“ vyhlásil v rozhovore pre agentúru SITA predseda KDH Ján Figeľ. Podľa neho totiž na základe žiadosti Lipšica sa uskutočnilo medzi nimi niekoľko stretnutí, posledné 23. júna. „Zo strany KDH bolo potvrdené, že sa kandidátka a predvolebná stratégia bude finalizovať v septembri 2015. Podobne sa vyjadrovali o časovaní rozhodnutí aj predstavitelia NOVA,“ konštatoval Figeľ.


Figeľ pripomenul, že kresťanskí demokrati majú stratégiu KDH plus. „Chceme spájať občanov, skúsenosti a sily pri príprave rozumných riešení pre ľudí, hlavne v ekonomickej a sociálnej oblasti. Aj tento týždeň posilníme náš tím o významnú osobnosť,“ avizoval Figeľ.


Na rozdiel od Figeľa predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan spojenie OĽaNO a NOVA do predvolebnej koalície privítal. Abrhan ešte v pondelok vyjadril radosť, že týmto krokom, aký urobili OĽaNO a NOVA nehrozí, že niektoré hlasy stredopravých voličov by prepadli. Abrhan sa neobáva ani väčšej konkurencie pre kresťanských demokratov. „Viac sa teším konkurencii, ako by mali pravicové hlasy v súťaži s ľavicovým smerovaním Slovenska prepadnúť. Konkurencia vyvoláva súťaž o čo najlepšie návrhy a to nás môže posunúť dopredu,“ povedal Abrhan pre agentúru SITA.


Hnutie OĽaNO, ktoré vedie Igor Matovič a NOVA pod vedením Daniela Lipšica pôjdu do najbližších parlamentných volieb spoločne - v koalícii. Vo voľbách do Národnej rady SR koalície zložené z dvoch alebo troch politických strán musia získať viac ako sedem percent z celkového počtu odovzdaných platných hlasov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies