Budúcnosť HC Slovan Bratislava je ešte stále nejasná

NETKY.SK • 10 Jún 2019, 15:35 • 2 min
Budúcnosť HC Slovan Bratislava je ešte stále nejasná

BRATISLAVA - Z blata do kaluže. Takto by sa dala definovať tohtoročná sezóna hokejového klubu HC Slovan Bratislava a obdobie po nej. Pokiaľ totiž klub svoje dlhy mestu neuhradí, je celkom možné, že si nezahrá ani v budúcoročnej edícii slovenskej Tipsport ligy.

slovakia

left justify in out

Mesto Bratislava požaduje najprv splatenie dlhov vo výške viac ako milión eur. Členovia predstavenstva HC Slovan na konci mája vyhlásili, že klub neplánuje pokračovať v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), ale chcú hrať v slovenskej Tipsport lige a naďalej používať hokejový štadión Ondreja Nepelu. Ak však Slovan nezaplatí svoje dlhy včas, musí klub využiť iný štadión, kde by mohol hrať najvyššiu domácu súťaž. Jednou z možností je aj zimný štadión v Ružinove, kde však hráva iný klub HC Bratislava a hala je v časoch Tipsport ligy vyťažená. Vedeniu hokejového klubu preto neostáva nič iné, ako zaplatiť mestu miliónový dlh.

 


Sám viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer sa vyjadril, že ďalšiu spoluprácu so Slovanom si pri momentálnej situácii len ťažko predstaviť. "Vedenie HC Slovan je neseriózny partner. Pre ich dlhy je mestská organizácia STaRZ v druhotnej platobnej neschopnosti, čo ohrozuje bratislavské športoviská ako napríklad kúpaliská Pasienky alebo Zlaté piesky.

 

img

 

Na druhej strane značka Slovan patrí k Bratislave, súčasné vedenie ju decimuje, a preto urobíme všetko pre jej zachovanie do budúcnosti. Možno aj vo vlastníctve mesta," uviedol Juraj Káčer.

 

img


Magistrát pripravuje aj alternatívy pre využitie priestorov na iné podujatia pre prípad, že Slovan na štadióne skončí. "Samozrejme, naďalej dlh vymáhame aj súdnou cestou. Vo veci je podaných viacero žalôb," dodal hovorca magistrátu Peter Bubla. Celkový dlh HC Slovan voči mestu je viac ako milión eur a dlh Slovan Bratislava mládež je viac ako 135-tisíc eur.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies