FIFA suspendovala dvoch členov exekutívy podozrivých z podplácania

NETKY.SK • 21 Október 2010, 07:10 • 2 min
FIFA suspendovala dvoch členov exekutívy podozrivých z podplácania

FIFA suspendovala dvoch členov exekutívy podozrivých z podplácania

slovakia

left justify in out

img

Vedenie Medzinárodnej futbalovej federácie dočasne suspendovalo dvoch členov exekutívy FIFA v súvislosti s údajným podplácaním pred hlasovaním o dejisku MS 2018 a MS 2022. Členovia výkonného výboru FIFA Nigérijčanovi Amos Adamu a Reynald Temari z Tahiti majú pozastavenú činnosť vo všetkých futbalových orgánoch až do ukončenia vyšetrovania.
      FIFA začala prípad skúmať po tom, čo britský denník Sunday Times priniesol správu, že Adamu a Temarii ponúkli na predaj svoje hlasy. Spomínanému ostrovnému denníku sa údajne podarilo nafilmovať Temariiho, ako požaduje za svoj hlas 2,3 milióna dolárov pre futbalovú akadémiu v Aucklande na Novom Zélande.
      "Je to smutný deň pre futbal i pre FIFA. Rozhodnutie dočasne suspendovať dvoch členov exekutívy je úplne oprávnené, o tom netreba vôbec diskutovať. Predložené dôkazy nás prinútili siahnuť k okamžitým opatreniam. Nechceme totiž, aby pred rozhodnutím o dejiskách MS 2018 a MS 2022 prišlo k narušeniu integrity FIFA," uviedol šéf etickej komisie Claudio Sulser.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies