FIFA chce rozšíriť počet účastníkov MS 2022

NETKY.SK • 15 Apríl 2019, 16:01 • 2 min
FIFA chce rozšíriť počet účastníkov MS 2022

NYON - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino chce zapojiť Kuvajt do organizácie majstrovstiev sveta v roku 2022. Krajina na Arabskom polostrove sa má pripojiť ku Kataru a pomôcť tak k avizovanej ambícii rozšíriť futbalový šampionát z 32 na 48 účastníkov.

slovakia

left justify in out

V pláne bolo aj rozšírenie o krajiny ako Bahrajn, Saudská Arábia či Spojené arabské emiráty, ktoré však nespadajú do úvahy pre diplomatické konflikty s Katarom.

 

Do úvahy okrem Kuvajtu pripadá aj Omán, ktorý sa však podľa vyjadrenia ministra zahraničných vecí nestihne do daného termínu majstrovstiev sveta (21. novembra - 18. decembra 2022) pripraviť na futbalové podujatie.

 

Ako je dlhšie známe, rozšírený šampionát so 48 účastníkmi sa už s istotou uskutoční o štyri roky neskôr - na MS 2026, ktoré budú hostiť USA, Kanada a Mexiko.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies