Fico hovorí v súvislosti s trestným oznámením o nezmyselnom obviňovaní

NETKY.SK • 11 Apríl 2022, 17:38 • 2 min
Fico hovorí v súvislosti s trestným oznámením o nezmyselnom obviňovaní

BRATISLAVA – Predseda Smeru-SD Robert Fico berie na vedomie trestné oznámenie, ktoré na neho podal poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Benčík (SaS). Súvisí so statusom Fica, v ktorom uverejnil video s presunom systému protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu. Šéf Smeru-SD hovorí o nezmyselnom obviňovaní opozície.

slovakia

left justify in out

Fico vo videu na sociálnej sieti tvrdí, že vláda klamala, keď hovorila, že nemá úmysel darovať Ukrajine systém S-300. Vláda podľa neho ohrozila bezpečnosť Slovenska oslabením protivzdušnej ochrany. Pripomenul, že Slovensko nemá vo vlastníctve ani pod priamou kontrolou a riadením žiadny systém protivzdušnej ochrany. Zopakoval, že Slovensko sa týmto krokom zapája do vojenského konfliktu. Trestné právo sa podľa neho zneužíva na likvidáciu opozície.

 

 

Trestné oznámenie sa má podľa Benčíka týkať podozrenia zo spáchania trestného činu vyzvedačstva a tiež ohrozenia utajovanej skutočnosti, respektíve trestného činu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

 

img

 

Podľa poslanca mohol Fico potenciálne ohroziť vojakov či železničiarov, ktorí sa podieľali na presune systému S-300, keďže video zverejnil na sociálnej sieti skôr, než bol samotný presun oznámený. Odvoláva sa pritom na nedávne vyjadrenia ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, že ak niektorá krajina poskytne Ukrajine podobné systémy, Rusko to nedovolí a stanú sa legitímnymi cieľmi útokov.

 

 

Možno vás zaujme: Rusko nepozastaví pre mierové rokovania svoju vojenskú operáciu, uviedol Lavrovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies