Fedor: Radšej peniaze na vyššie platy, ako do počtov policajtov

NETKY.SK • 27 December 2015, 14:02 • 2 min
Fedor: Radšej peniaze na vyššie platy, ako do počtov policajtov

BRATISLAVA 27. decembra (SITA) – Policajný zbor na Slovensku potrebuje podľa vedúceho stálej pracovnej skupiny #Siete pre oblasť vnútornej bezpečnosti Martina Fedora zvýšiť svoju kvalitu, dôveryhodnosť a efektivitu.

slovakia

left justify in out

„Zvyšovanie počtu policajtov za každú cenu neprispeje k tomu, čo ľudia od polície v skutočnosti naozaj očakávajú – a to je každodenná služba občanom pri zaisťovaní ich bezpečnosti,“ povedal dnes pre agentúru SITA. Rozhodnutie súčasnej vlády o navyšovaní počtov policajtov tesne pred voľbami nie je podľa neho správne. „Nové počty policajtov neprinesú zlepšenie bezpečnosti. V skutočnosti sa však toto rozhodnutie má stať záväzkom aj pre novú vládu, po marcových voľbách. Obrovské peniaze, ktoré vláda sľubuje vraziť do zvyšovania počtov policajtov, by mali radšej smerovať do lepšieho ohodnotenia tých, ktorí sú už v službe dnes. Potrebujeme mať dobre pripravených, vybavených, ale aj kvalitných policajtov,“ povedal Fedor.


Podľa Fedora to znamená aj dobre hodnotených a teda aj motivovaných policajtov. „Viac ako 20 tisíc policajtov je pre Slovensko iste dostatočných. Nepotrebujeme ďalších, nových. Potrebujeme vylepšiť systém, v ktorom fungujú, aby polícia bola dôveryhodná pre občanov, odstrihnutá od politiky a efektívne fungujúca,“ vyhlásil. Viac ako neúmerné navyšovanie počtov potrebujeme podľa neho kvalitu, odbornosť, slušnosť a dobre vycvičených príslušníkov polície. Podľa Fedora tieto požiadavky idú ruka v ruke s potrebou dobrej motivácie a teda aj mzdového hodnotenia.
Na Slovensku pribudne približne 2500 nových policajtov. Zvýšený počet strážcov zákona si v horizonte troch rokov vyžiada náklady 15 až 17 miliónov eur. N novembri to povedal minister vnútra Robert Kaliňák.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies