Febiofest predstaví aj filmy nominované na Oscara

NETKY.SK • 9 Február 2016, 12:49 • 2 min
Febiofest predstaví aj filmy nominované na Oscara

BRATISLAVA - Súčasťou 23. ročníka Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest bude aj sekcia Novinky ASFK. V rámci nej premietnu snímky nominované na Oscara či filmy z festivalu Cannes.

slovakia

left justify in out

Návštevníci a návštevníčky sa tak môžu tešiť na drámu Mustang režisérky Deniz Gamze Ergüven, vojnový film Boj režiséra Tobiasa Lindholma či drámu Láska z Khon Kaen thajského režiséra Apichatponga Weerasethakula.

 

Po prvý raz uvedú na Slovensku aj snímku Barani, ktorú režíroval Grímur Hákonarson z Islandu. Rumunskú tvorbu bude zastupovať Corneliu Porumboiu s komédiou Poklad. Do výberu sekcie Novinky ASFK sa dostali aj komédia Liza, líščia víla, prírodopisný dokument Príbeh lesa či dramédia Marguerite.

 

Organizátori pripravili aj ďalšie sekcie ako V strede Európy, Slovenská filmová krajina, Klubový film dnes, Klubový Jukebox, Zrkadlo minulosti, Osobnosti klubového filmu, Filmový kabinet deťom, Kinoikon+ a Experimental.


Febiofest sa bude konať od 17. do 23. marca v Bratislave, a následne aj v Trenčíne, Košiciach, Banskej Bystrici, Kežmarku, Prešove, Martine, Prievidzi, Trnave a Leviciach.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies