Facebook, Instagram a WhatsApp stále poriadne nefungujú!

NETKY.SK • 5 Október 2021, 07:40 • 2 min
Facebook, Instagram a WhatsApp stále poriadne nefungujú!

SAN FRANCISCO - Spoločnosť Facebook presnú príčinu výpadku neuviedla.

slovakia

left justify in out

Sociálne siete Facebook, Instagram a WhatsApp začali pred polnocou na utorok po niekoľkohodinovom výpadku obnovovať svoju prevádzku. Niektorí užívatelia však naďalej hlásia problémy. Informovala o tom agentúra AFP. Facebook možnú príčinu výpadku bezprostredne neuviedol, avšak podľa expertov na kybernetickú bezpečnosť išlo zrejme o chybu systému na správu doménových mien počítačov a ich IP adries (tzv. DNS systém).

 

img

 

Väčšina používateľov sa sťažovala na pomalosť webových stránok, zlé pripájanie k serveru a nefunkčnosť aplikácií. Platforma Downdetector uviedla, že obdržala 10,6 milióna hlásení o problémoch so spomínanými službami od používateľov naprieč USA, Európou a Áziou, pričom problémy sa začali objavovať okolo 17:45 hodiny SELČ. Zhruba o sedem hodín neskôr služby začínajú postupne "ožívať". 

 

Mohlo by vás zaujímať: Facebook sa vyjadril k rozsiahlemu výpadku

 

V chybovom hlásení, ktoré sa zobrazilo používateľom pokúšajúcim sa počas výpadku pripojiť na sociálnu sieť, Facebook uviedol, že pracuje na vyriešení problému a usiluje sa o obnovenie prevádzky. "Niečo sa pokazilo. Na všetkom pracujeme a opravíme to hneď, ako to bude možné," uviedla spoločnosť v hlásení.

 

img

 

Televízia CNBC uviedla, že ide o najhorší výpadok Facebooku od roku 2008, kedy problémy trvali v priebehu celého dňa. V tom čase však jeho služby využívalo len zhruba 80 miliónov užívateľov.

 

Súvisiaci článok: Unikli tajné informácie o Facebooku a Instagrame. Bezpečnosť je iba fraška!

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies