Extrémistická hrozba v konfliktných oblastiach je pre pandémiu zvýšená

NETKY.SK • 5 Február 2021, 13:12 • 2 min
Extrémistická hrozba v konfliktných oblastiach je pre pandémiu zvýšená

Vďaka pandémii je zvýšené riziko útokov teroristickej organizácie al-Káida.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Pandémia zvýšila hrozbu násilných incidentov zo strany Islamského štátu a extrémistických skupín zoskupených okolo teroristickej organizácie al-Káida, predovšetkým v konfliktných oblastiach vrátane Afganistanu, Sýrie a Iraku. V najnovšej správe o tom informuje Organizácia Spojených národov. 

 

img

Sýria a Irak zostávajú hlavnou oblasťou, v ktorej operuje Islamský štát. V sýrskom severozápadnom regióne Idlib má zasa pobočky al-Káida. Afganistanu naďalej patrí neslávna nálepka krajiny, ktorá je terorizmom najviac postihnutým štátom na svete.

 

img

OSN uviedla, že nedávna izraelská normalizácia vzťahov s niektorými arabskými krajinami vyvolala mobilizáciu teroristických organizácií vrátane skupín al-Káidy v regióne Blízkeho východu. Tie odsúdili lídrov Spojených arabských emirátov a Bahrajnu a vyzvali svojich podporovateľov, aby útočili na zahraničné záujmy v spomenutom regióne. Terorizmus sa naďalej výrazným spôsobom šíri v západnej Afrike, Mozambiku či Stredoafrickej republike.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies