VIDEO: Umelec tvorí na veľmi netradičnom mieste: Tu vznikajú jeho obrazy!

NETKY.SK • 29 Júl 2019, 13:24 • 2 min
VIDEO: Umelec tvorí na veľmi netradičnom mieste: Tu vznikajú jeho obrazy!

Hranice tvorby a umenia nie sú nijako dané, je to slobodná činnosť, ktorú môže uchopiť každý po svojom. Takto to robí Kubánec Sandor Gonzalez!

slovakia

left justify in out

Počuli ste už o kubánskom umelcovi Sandorovi Gonzalezovi? Jeho tvorba je úplne výnimočná, pretože je zrejme jediným maliarom, ktorý tvorí na morskom dne.

 

Približne 172 kilometrov od Havany sa nachádza Punta Perdiz. Ide o miesto, ktoré je mimoriadne obľúbené medzi potápačmi, pretože sa vyznačuje pokojnou hladinou a krásnym podmorským životom, nakoľko sa tu nachádza koralový útes. Aj Gonzalez bol vášnivým potápačom a práve pod morskou hladinou si uvedomil, aký pokoj tu nachádza. A tak sa rozhodol, že to využije a začne tu tvoriť.

 

Vo vzdialenosti asi 60 metrov od pobrežia v hĺbke 6 metrov pod vodou má umelec o dno pripevnený svoj maliarsky stojan. Sem si vždy prinesie špeciálne upravené nepremokavé plátno i farby a tvorba  môže začať. Ako sa vyjadril, pre neho je to istý druh meditácie, nikdy nemá plán, čo presne bude maľovať.

 

Niektoré diela vytvorené touto unikátnou metódou vystavuje v miestnej galérii v Punta Perdiz, pričom podľa vlastných slov verí, že sa mu  tento projekt podarí ešte viac rozvinúť.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies