Európska únia pomôže Slovensku so zvládaním pomoci pre Ukrajincov

NETKY.SK • 3 Marec 2022, 15:54 • 2 min
Európska únia pomôže Slovensku so zvládaním pomoci pre Ukrajincov

BRATISLAVA – Európska únia stojí pri nás, finančne aj materiálne pomôže Slovensku so zvládaním pomoci pre Ukrajincov utekajúcich pred vojnou. Prezidentka SR Zuzana Čaputová o tom informovala po štvrtkovom stretnutí s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou v Bratislave.

slovakia

left justify in out

„Ako Európska únia sme už spravili mnohé kroky na zastavenie ruskej agresie na Ukrajine vrátane veľmi prísnych sankcií, ktoré znižujú schopnosť Ruska viesť vojnu. V istej miere sa dotknú aj nás, pretože budú mať ekonomické dopady aj v medzinárodnom priestore, ale je to naša cena za slobodu a za bezpečnejšiu Európu,“ skonštatovala Čaputová na sociálnej sieti.

 

Ako dodala, Európska únia už robí aj ďalšie kroky vrátane znižovania závislosti na energetických surovinách z Ruska. Predsedníčka Európskej komisie si podľa prezidentky cení obrovskú vlnu solidarity občanov Slovenska. „Dnes sa môžeme spoľahnúť, že naša solidarita sa môže oprieť aj o podporu a pomoc Európskej únie,“ doplnila.

 

 

 

Možno vás zaujme: V európskych kostoloch zneli zvony za mier na Ukrajinetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies