EÚ sa dohodla s Modernou na 150-tich miliónoch dávkach vakcín

NETKY.SK • 22 Jún 2021, 22:16 • 2 min
EÚ sa dohodla s Modernou na 150-tich miliónoch dávkach vakcín

BRUSEL - Európska komisia (EK) v utorok schválila dodatok druhej zmluvy s farmaceutickou spoločnosťou Moderna o aktivácii nákupu 150 miliónov dodatočných dávok vakcín v roku 2022.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Revidovaná zmluva stanovuje možnosť nákupu očkovacích látok prispôsobených variantom vírusov, ako aj očkovacích látok na pediatrické použitie a podporných vakcín. Informovala o tom Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Zastúpenia Európskej Komisie v SR.

 

img


Vďaka dobre fungujúcej spolupráci zmluva podľa komisie zaručuje včasné dodanie od tretieho štvrťroka 2021 do konca roka 2022 a možnosť prispôsobiť ho potrebám každého členského štátu v závislosti od jeho epidemickej situácie.

 

Členské štáty majú možnosť ďalej predávať alebo darovať dávky do krajín s núdzovou epidemickou situáciou mimo EÚ alebo prostredníctvom nástroja COVAX, čím prispievajú ku globálnemu a spravodlivému prístupu k očkovacím látkam na celom svete.

 

img


Zmluva s Modernou patrí do širokého portfólia vakcín, ktoré zabezpečia Európe prístup až do výšky 4,4 miliardy dávok, keď sa preukáže, že všetky očkovacie látky sú bezpečné a účinné.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies