Všetci hráči NHL môžu odcestovať domov, v karanténe majú byť do konca marca

NETKY.SK • 17 Marec 2020, 07:36 • 2 min
Všetci hráči NHL môžu odcestovať domov, v karanténe majú byť do konca marca

USA/KANADA - Zámorská hokejová NHL je pre celosvetovú pandémiu koronavírusu prerušená a vyzerá to tak, že v najbližšom období sa súčasný stav nezmení. Podľa najnovších správ môžu hráči jednotlivých klubov zamieriť domov, týka sa to aj krajín mimo Severnej Ameriky, a majú zostať v izolácii do konca mesiaca.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Vedenie

Minulý týždeň síce komisár súťaže Gary Bettman uviedol, že sezóna má len prestávku, no nedokázal povedať ani približný dátum, kedy by sa mohla opäť rozbehnúť. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @nflnbamlbnhlchase,


Nové zakazy v USA
Americké centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb vydalo vo vťerajších hodinách nový pokyn, ktorý zakazuje na území USA usporadúvať podujatia pre viac ako 50 ľudí počas nasledujúcich ôsmich týždňov. To znamená, že zápasy profiligy by sa mohli odohrať najskôr v máji za predpokladu, že sa šírenie nákazy COVID-19 zmierni.

 

img

 

Ako dohrať sezónu?
"Pauza bude trvať dovtedy, kým nebude bezpečné, aby sa liga opäť rozbehla," vyjadril sa Bettman. Nikto, ani ľudia z oblasti zdravotníctva, nevedia podľa neho presne predpovedať, dokedy bude tento stav trvať. "Momentálne pracujeme na tom, aby sme v prípade pozitívneho vývoja situácie mali pripravené nejaké alternatívy, ako dohrať aktuálnu sezónu," vyjadril sa šéf NHL ešte minulý týždeň.

 

img

 

Pohár už dvakrát nebol udelený
Komisár ligy stále verí, že prebiehajúci ročník 2019/20 sa dohrá, hoci do konca základnej časti zostáva absolvovať ešte 189 zápasov. Až potom by prišli na rad boje v play-off. V doterajšej histórii NHL sa stalo len dvakrát, že Stanleyho pohár nemohli udeliť žiadnemu tímu. V roku 1919 tomu zabránila španielska chrípka a v roku 2005 výluka.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies