EMA vydá odporúčania k vakcíne Johnson and Johnson už budúci týždeň

NETKY.SK • 14 Apríl 2021, 21:30 • 2 min
EMA vydá odporúčania k vakcíne Johnson and Johnson už budúci týždeň

LONDÝN - Európska lieková agentúra (EMA) posudzuje prípady zriedkavých krvných zrazenín zaznamenané v Spojených štátoch po podaní vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson. Zároveň uviedla, že čoskoro vydá odporúčanie pre európske krajiny.

slovakia

left justify in out

"Urýchľujeme toto hodnotenie a v tejto chvíli očakávame vydanie odporúčania na budúci týždeň," informovala EMA. Tá minulý mesiac povolila používanie jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson. Žiadny z členských štátov EÚ zatiaľ nezačal vakcináciu tohto očkovacou látkou.

 

img


EMA tvrdí, že prešetruje šesť prípadov krvných zrazenín, ktoré sa v USA vyskytli u takmer 7 miliónov ľudí očkovaných vakcínou Johnson & Johnson. V súvislosti s tým udržiava kontakt s americkým Centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) i tamojším Úradom pre kontrolu potravín a liekov (FDA).

 

img


Zriedkavé krvné zrazeniny v kombinácii so zníženým počtom krvných doštičiek u šiestich žien spôsobili, že americké úrady počas vyšetrovania pozastavili očkovanie vakcínou Johnson & Johnson.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies