Oslavy SNP narušili demonštranti. Riaditeľ múzea im poriadne naložil!

NETKY.SK • 29 August 2021, 16:38 • 2 min
Oslavy SNP narušili demonštranti. Riaditeľ múzea im poriadne naložil!

BANSKÁ BYSTRICA - Pískanie a hukot, ktorým skupina demonštrantov narúšala oficiálny program osláv 77. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici, sú absolútne neslušné voči ľuďom, ktorí boli v Povstaní.

slovakia

left justify in out

Uviedol to generálny riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev, ktorý skritizoval, že piskot sa objavil aj počas prejavu Vladimíra Strmeňa, jedného z posledných žijúcich účastníkov SNP.

 

"Je to neslušné voči organizátorom, je to absolútne neslušné voči ľuďom, ktorí boli v Povstaní. Považujem to za neprijateľné a nedôstojné," uviedol Mičev na adresu demonštrantov. Nepáči sa mu, že skupina ľudí zneužila oslavy SNP na takéto prejavy. "Nech si prídu vyskúšať organizáciu a potom nech si 'vyhvizdujú', koľko uznajú za vhodné," dodal riaditeľ múzea.

 

Oficiálny program tohtoročných osláv SNP bol pre situáciu so šírením ochorenia COVID-19 určený len pre pozvaných hostí. Podľa Mičeva musel byť počet účastníkov osláv SNP limitovaný, inak by bolo potrebné evidovať údaje od každého návštevníka, na čo Múzeum SNP, ako organizátor podujatia, nemá kapacity.

 

"Slovenský zväz protifašistických bojovníkov dostal možnosť priviesť sem okolo 700 svojich členov. To, že to nevyužili, za to ja   nemôžem,“ poznamenal Mičev.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies