ECB mierne znížila konjunkturálne prognózy, v tomto roku počíta s rastom o 2 %

NETKY.SK • 13 September 2018, 16:06 • 2 min
ECB mierne znížila konjunkturálne prognózy, v tomto roku počíta s rastom o 2 %

FRANKFURT NAD MOHANOM - Európska centrálna banka mierne utlmila svoj optimizmus týkajúci sa rastu ekonomiky eurozóny. Hlavným dôvodom je eskalácia obchodných konfliktov.

slovakia

left justify in out

ECB znížila svoje ekonomické prognózy. V tomto roku očakáva zvýšenie hrubého domáceho produktu (HDP) eurozóny o 2 %, uviedol na tlačovej konferencii po skončení zasadnutia Rady guvernérov šéf banky Mario Draghi. ECB už pred tromi mesiacmi skresala svoju predpoveď pre rok 2018 na 2,1 % z 2,4 %.

 

 

V roku 2019 by mala ekonomika menovej únie expandovať o 1,8 % (júnová prognóza: 1,9 %). Predpoveď pre rok 2020 zostala na úrovni 1,7 %. Inflačné prognózy zostali nezmenené. Spotrebiteľské ceny sa podľa ECB tento rok rovnako ako v rokoch 2019 a 2020 zvýšia o 1,7 %. ECB zaručuje cenovú stabilitu pri medziročnej miere inflácie v strednodobom horizonte na úrovni tesne pod dvomi percentami.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies