Dcéra Mariana Kočnera vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu

NETKY.SK • 5 November 2019, 14:25 • 2 min
Dcéra Mariana Kočnera vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu

BRATISLAVA - Dcéra obžalovaného Mariana K. Karolína Kočnerová vypovedá v pondelok pred senátom Špecializovaného trestného súdu vo veci falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.

slovakia

left justify in out

Svedeckú výpoveď Kočnerovej navrhol samotný obžalovaný Marian K. Ku svojmu návrhu predložil prepis komunikácie Kočnerovej cez šifrovanú aplikáciu Signal s Petrom Tóthom, ktorý svedčí proti obžalovanému Marianovi K. aj v tomto procese. Poskytnutý prepis má podľa obžalovaného Mariana K. preukazovať, že je Tóth "nebotyčný klamár."

 

Na pojednávaní je prítomný aj samotný Marian K. Obžalovaný Pavol R. dal súhlas na konanie v neprítomnosti. V trestnom konaní o zmenkách ešte neboli naraz prítomní obaja obžalovaní.

 

img

 

Obžalovaní Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom A., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

 

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Marian K. je obžalovaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies