Čína mala zlé čísla, vo Wu-chane zomrelo na COVID-19 takmer o 1300 ľudí viac

NETKY.SK • 17 Apríl 2020, 07:27 • 2 min
Čína mala zlé čísla, vo Wu-chane zomrelo na COVID-19 takmer o 1300 ľudí viac

WU-CHAN - Úrady v čínskom meste Wu-chan, ktoré je epicentrum pandémie nového koronavírusu, revidovali v piatok počet úmrtí na 3699, čo je o 1290 viac ako sa doteraz uvádzalo.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Pochybnosti 

Pracovná skupina pre oblasť prevencie a kontroly zverejnila aktualizovaný údaj po týždňoch pochybností o oficiálnom počte obetí, keďže v ostatných vážne zasiahnutých krajinách zomrelo na vírus viac ako 10 000 osôb.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Combine LOOK (@combinelook),

 

Zlé pokrytie všetkých pacientov

Skupina podľa denníka The Guardian uviedla, že dôvodmi zvýšenia bilancie je pridanie pacientov, ktorí sa nedostali do nemocníc, oneskorené, nesprávne alebo dvakrát nahlásené prípady, ako aj problémy s koordináciou informácií hlásených zo súkromných nemocníc, dočasných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení, ktoré sa o pacientov starali.

 

img

 

Každá obeť predstavuje smútok

"Život a ľudia sú prvoradé. Každá obeť počas epidémie nie je len zdrojom smútku pre jej rodinu, ale aj pre mesto. Chceli by sme vyjadriť úprimnú sústrasť rodinným príslušníkom tých, ktorí zomreli počas epidémie, ako aj našim priateľom a zdravotníckemu personálu, ktorí obetovali svoj život," píše sa v stanovisku pracovnej skupiny.

 

Pandémia koronavírusu si podľa predchádzajúcich údajov vyžiadala v Číne 4632 obetí a 84 918 ľudí sa vírusom nakazilo.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies