Dve nemocnice vo štvrtok spustia očkovanie vakcínou od spoločnosti Novavax

NETKY.SK • 7 Marec 2022, 08:07 • 2 min
Dve nemocnice vo štvrtok spustia očkovanie vakcínou od spoločnosti Novavax

BRATISLAVA – Očkovanie vakcínou od spoločnosti Novavax sa spustí vo štvrtok (10. 3.) v banskobystrickej a trnavskej nemocnici.

slovakia

left justify in out

Postupne sa pripoja aj ostatné subjekty. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. „Z logistických a organizačných dôvodov bude očkovanie spustené od štvrtka vo Fakultnej nemocnici Trnava a Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica a od piatka (11. 3.) vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana Prešov,“ priblížila hovorkyňa. Od pondelka (14. 3.) má byť podľa jej slov dostupné očkovanie predmetnou vakcínou v 46 centrách v rámci celého Slovenska.

 

img

 

Na Slovensko bolo začiatkom marca doručených 93 000 vakcín od spoločnosti Novavax. Celkovo ministerstvo zakontrahovalo 600 000 dávok.

 

Možno vás zsujme: V Dánsku sa uskutoční referendum o prijatí obrannej politiky EÚtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies