Dvaja policajti z Galanty nechali ujsť vodiča odcudzeného vozidla

NETKY.SK • 26 Júl 2011, 12:52 • 2 min
Dvaja policajti z Galanty nechali ujsť vodiča odcudzeného vozidla

Dvaja policajti z Galanty nechali ujsť vodiča odcudzeného vozidla

slovakia

left justify in out

img

Dvaja policajti obvodného oddelenia v Galante, 22–ročný Šimon P. a 24–ročný Ľudovít F., boli obvinení za prečin marenia úlohy verejným činiteľom, keď nechali ujsť vodiča odcudzeného motorového vozidla. TASR o tom dnes informovala Ľudmila Staňová z komunikačného odboru kancelárie ministra vnútra.
      Na základe oznámenia človeka, ktorý spoznal ukradnuté Audi RS 6 Quatro, policajtov 2. júla počas výkonu hliadkovej služby privolali na Mierovú ulicu v Galante. Muži zákona nevykonali opatrenia, ktoré by viedli k zaisteniu osobného motorového vozidla a podozrivej osoby. Namiesto toho súhlasili s návrhom vodiča, aby vozidlo v sprievode jedného z nich previezol pred budovu obvodného oddelenia Policajného zboru (PZ) v Galante. Tam mu z nepochopiteľných dôvodov neodobrali kľúče, podozrivý v nestráženej chvíli nasadol naspäť do auta a odišiel na doposiaľ nezistené miesto.
      Policajti tak zmarili odhalenie trestného činu a jeho páchateľovi umožnili vyhnúť sa trestnému stíhaniu, čím porušili zákon o Policajnom zbore. Hrozí im trest odňatia slobody až na dva roky. Voči obom policajtom už bolo začaté konanie o prepustení z PZ.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies