DPB pripomienkuje projekty z hľadiska dopravnej obslužnosti

NETKY.SK • 22 September 2010, 11:14 • 2 min
DPB pripomienkuje projekty z hľadiska dopravnej obslužnosti

DPB pripomienkuje projekty z hľadiska dopravnej obslužnosti

slovakia

left justify in out

img

Aktivity pre rozvoj mestskej hromadnej dopravy treba v tých lokalitách Bratislavy, kde je predpoklad nových stavieb. Dopravný podnik Bratislava (DPB), a.s. pripomienkuje projekty z hľadiska dopravnej obslužnosti.
"Aby sa vybudovali obratiská, komunikácie boli prispôsobené na prevádzku MHD, aby tam mali zastávky, chodníky a mohla sa tam pustiť doprava," povedal pre TASR riaditeľ rezortu prevádzky a techniky DPB, a.s. Bronislav Weigl v utorok po prednáške Mestská hromadná doprava - vízia rozvoja MHD.
Ozrejmil, že DPB, a.s. ako dopravca nemá nárok komunikovať s investorom o rozvojových plánoch, tam je skôr partnerom mesto. Cestné komunikácie sú súčasťou zámerov a celá koncepcia je v rukách príslušného oddelenia magistrátu, ktoré zadáva investorom podmienky aj na sieť komunikácií i na počet parkovacích miest. Veľká výstavba by mala byť v mestskej časti (MČ) Vajnory, v oblasti Lúky v MČ Petržalka smerom na Jarovce a Rusovce. Medzi Devínskou Novou Vsou a krematóriom má vyrásť nové administratívno-priemyselné mesto, dodal.
Weigl informoval, že v príprave sú technické podmienky na vypísanie medzinárodného tendra na 35 kĺbových a 35 "sólo" trolejbusov. Mestský dopravca má v súčasnosti 228 električiek, 118 trolejbusov a približne 480 autobusov.
Účastníci diskusie sa zaujímali o nákup nových vozidiel MHD, preferenciu električkovej dopravy, rozšírenie trolejbusov či technické aspekty riadenia vozidiel.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies