Americká spoločnosť tlačí vesmírnu raketu na 3D tlačiarni

NETKY.SK • 15 Február 2019, 16:57 • 2 min
Americká spoločnosť tlačí vesmírnu raketu na 3D tlačiarni

Americká kozmická spoločnosť Relativity Space už koncom januára oznámila, že niektoré časti svojej novej chystanej rakety Terran 1 vyrobila pomocou 3D tlačiarne.

slovakia

left justify in out

Tlač ako taká celkovo zaberie okolo 60 dní. Vypustenie stroja do vesmíru navyše rozhodne nie je možná v blízkej budúcnosti, oznámila agentúra Reuters.

 

 

Po zmontovaní jednotlivých častí, vytvorených na tlačiarni Stargate od spomínanej spoločnosti, bude raketa vysoká okolo 30 metrov a unesie náklad o váhe necelých 1250 kilogramov.

 

Letové povolenie

 

Firma už dostala od amerického letectva povolenie k štartu z mysu Canaveral na Floride. K tomu by malo dôjsť do konca roka 2020.

 

Ak bude úspešná, Relativity Space by si podľa serveru Business Insider mohla dané stanovište prenajať až na 20 rokov.

 

 

Z februárového vyjadrenia spoločnosti na jej Twitteri zároveň vyplýva, že by malo ísť dokonca o raketu, ktorá bude metódou 3D tlače zhotovená skutočne kompletne.

 

Firma bola založená v roku 2015, ústredie má v kalifornskom Los Angeles. Do iného vývoja kozmických plavidiel, konkrétne do príprav novej a vraj dostupnej suborbitálnej rakety, sa zapájajú aj Česi.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies