Dobrí ľudia sa vždy nájdu! Seniorov potešili tisíce vianočných darčekov

NETKY.SK • 6 Január 2022, 08:41 • 3 min
Dobrí ľudia sa vždy nájdu! Seniorov potešili tisíce vianočných darčekov

BRATISLAVA - V rámci vianočnej zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok sa v roku 2021 podarilo vyzbierať 62 965 škatúľ. Darcovia ich naplnili jedlom, kozmetikou či drobnosťami, ktoré potešili seniorov na 1 249 miestach po celom Slovensku. Informovali o tom organizátorky zbierky Jana Galatová a Silvia Slobodová.

slovakia

left justify in out

„Pokryli sme všetky domovy dôchodcov, o ktorých vieme, že na Slovensku sú a ktoré o darčeky prejavili záujem, domovy sociálnych služieb, kde sa nachádzajú aj seniori, hospice, denné stacionáre, terénne výjazdové služby, zariadenia s opatrovateľskou starostlivosťou,“ načrtli organizátorky.

 

img

 

Škatule putovali aj do niektorých nemocníc, na oddelenia pre pacientov s ochorením COVID-19, oddelenia dlhodobo chorých, onkológie, ale aj do niekoľkých útulkov. Dostali sa tiež k mnohým osamelým seniorom žijúcim vo vlastných domácnostiach, o ktorých vedeli na mestských a obecných úradoch.

 

Prečítajte si tiež: VIDEO: Zuzana Čaputová apeluje na ľudskosť a súdržnosť Slovákov

 

Aj štvrtý ročník zbierky ovplyvnila pandémia. „Zbierka bežala práve v čase neskôr vyhláseného lockdownu, čo ju, samozrejme, neuľahčilo. Museli sme zmeniť viaceré zberné miesta na esenciálne miesta zo zoznamu výnimiek vyhlášky,“ priblížili organizátorky. Ľudia si však podľa nich uvedomujú, že starí ľudia v zariadeniach potrebujú práve teraz najviac pozornosti. Preto sa im snažili darček pripraviť a doručiť.

 

img

 

S myšlienkou zbierky prišla Galatová pri dlhých chvíľach v nemocnici s ťažko chorou mamou v roku 2018. Pridala sa k nej Slobodová. Ako uviedli v minulosti, boli by rady, ak by sa zo zbierky stala vianočná tradícia. Jej poslaním je spájať ľudí od najmenších po najstarších. Vlani organizovali aj májovú výzvu, v ktorej do zariadení sprostredkovali 10 700 ručne vyrobených pohľadníc od detí a rodín.

 

Možno vás zaujme: Boh má kľúče od každého srdca, odkazuje kazateľ

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies