V Nitre pribudnú revitalizované a aj úplne nové detské ihriská

NETKY.SK • 7 Máj 2023, 10:00 • 2 min
V Nitre pribudnú revitalizované a aj úplne nové detské ihriská

NITRA - Mesto Nitra finišuje s rekonštrukciou viacerých detských ihrísk. Revitalizujú sa ihriská na uliciach Tokajská, Janka Kráľa a Hollého. Úplne nové ihriská pribudnú v Brezovom háji a ďalšie vyrastú v rámci rozsiahlej revitalizácie Starého parku.

slovakia

left justify in out

Mesto Nitra finišuje s rekonštrukciou viacerých detských ihrísk. Podľa radnice sa momentálne dokončuje revitalizácia ihrísk na uliciach Tokajská, Janka Kráľa a Hollého. Na Tokajskej ulici sa deti môžu tešiť na novú lanovú dráhu, ručkovaciu a šplhaciu dráhu, nové preliezačky a hojdačky.

 

"Ešte nás čaká úprava terénu a budeme mať obnovu tohto ihriska hotovú. Práce končia aj na Ulici Janka Kráľa, kde momentálne prebieha technická kontrola, po ktorej ihrisko otvoríme. Pribudla na ňom úplne nová herná zostava so šmýkačkami a sieťovou preliezačkou, multifunkčná zostava na lezenie a kolotoč," uviedol primátor Marek Hattas.

 

Revitalizované ihrisko na Hollého si podľa jeho slov užijú najmenší návštevníci. "Máme tu hojdačku i točidlo pre batoľatá, a tiež inkluzívny kolotoč, ktorý umožní hru deťom so zdravotným hendikepom. Ihrisko doplní trampolína, šmýkačka a parkový stôl," povedal Hattas. Ako doplnil, práce sa rozbiehajú aj Bajkalskej ulici. Okrem výmeny hracích prvkov tu pribudne nová multifunkčná zostava, preliezačky aj hojdačky.

 

"Na ihrisku vo vnútrobloku na Dlhej ulici sme začali osádzať nové prvky. Dokončujeme aj ihrisko v Novom parku. Úplne nové ihriská pribudnú aj v Brezovom háji a ďalšie vyrastú v rámci rozsiahlej revitalizácie Starého parku," doplnil primátor.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies