Dlho očakávaný film o Mercurym mal včera svetovú premiéru v Londýne

NETKY.SK • 24 Október 2018, 08:57 • 2 min
Dlho očakávaný film o Mercurym mal včera svetovú premiéru v Londýne

LONDÝN - V britskej metropole Londýn sa v utorok konala svetová premiéra filmu "Bohemian Rhapsody", ktorý odzrkadľuje kariéru britskej rockovej skupiny Queen a jej frontmana Freddieho Mercuryho počas 27 rokov od vzniku formácie až po jeho smrť v roku 1991.

slovakia

left justify in out

Fanúšikovia v rámci filmu zhliadli i rekonštrukciu legendárneho vystúpenia skupiny na dobročinnom podujatí Live Aid v roku 1985. Mercury zomrel na AIDS v novembri 1991 ako 45-ročný.

 

Film sleduje Mercuryho vzostup ku sláve a jeho komplikovaný ľúbostný život, ako aj vznik skupiny Queen až k jej hviezdnemu vystúpeniu v rámci dobročinného koncertu Live Aid.

 

Ich 20-minútové vystúpenie na Wembley Stadium bolo súčasťou posledného turné skupiny - A Magic Tour - a je často uvádzané ako jedno z najlepších živých predstavení vôbec.

 

Mercuryho odchod sa javil ako definitívny koniec skupiny Queen, formácie štyroch rovnocenných partnerov, z ktorých každý písal prvotriedne hity. Hráč na basovú gitaru John Deacon opustil skupinu v roku 1997 a odišiel z verejného života.

 

img

Zdroj: TASR

 

Zostávajúci členovia - gitarista Brian May (71) a bubeník Roger Taylor (69) však stále vystupujú pod značkou Queen a s podporou amerického speváka Adama Lamberta napĺňajú veľké štadióny.

 

Freddieho Mercuryho vo filme stvárňuje egyptsko-americký herec Rami Malek, ktorý si za svoju úlohu vyslúžil excelentné hodnotenia.

 

Mercury sa narodil ako Farrokh Bulsara v roku 1946 do rodiny indických Pársov vo východoafrickom ostrovnom štáte Zanzibar. Vzdelanie získal na anglickej internátnej škole v Indii. Do Británie sa presťahoval s rodičmi, ktorí utekali pred zanzibarskou revolúciou v roku 1964.

 

img

Sestra legendárneho speváka rockovej skupiny Queen Freddieho Mercuryho Kashmira Cooková  a manažér skupiny Jim Beach

Zdroj: TASR

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies