Djokovič zrejme vynechá US Open, do USA sa nechystá ani vycestovať

NETKY.SK • 10 Jún 2020, 09:29 • 2 min
Djokovič zrejme vynechá US Open, do USA sa nechystá ani vycestovať

Ak by si mal Novak Djokovič vybrať, či v tejto špecifickej sezóne oželie US Open alebo Roland Garros, zrejme by dostal košom turnaj v New Yorku. Pre srbskú televíziu RTS najlepší svetový tenista povedal, že prísne podmienky, za ktorých organizátori US Open chystajú svoj turnaj, sú extrémne a trvalo neudržateľné.

slovakia

left justify in out

US Open bez veľkých hviezd? 
"Rozprával som sa s viacerými hráčmi a naznačili, že sa do New Yorku nechystajú. Ak sa veci naozaj udejú tak, ako je to teraz naznačené, moja sezóna bude pokračovať až v septembri na antuke v Európe," uviedol Djokovič.

 

Členovia tímu sú pre neho dôležití
Zverencovi slovenského trénera Mariána Vajdu sa nepáči, že do areálu USTA Billie Jean King National Tennis Center si nebude môcť priviezť viacerých členov svojho podporného tímu. Tí sú pre neho mimoriadne dôležití. "Vziať si so sebou len jednu osobu je reálne nemožné. Minimálne potrebujem mať každý deň pri sebe trénera, kondičného trénera a fyzioterapeuta," zamyslel sa trojnásobný šampión z Flushing Meadows.

 

img

 

Podmienky pre hráčov na turnaji 
Medzi najväčšie zamýšľané reštrikčné opatrenia pre hráčov v súvislosti s US Open 2020 a pandémiou koronavírusu patria: 14-dňová karanténa pre ľudí, ktorí pricestujú do USA zo zahraničia, maximálne jeden človek ako sprievod pre hráča, obmedzený pohyb medzi dvorcami v tenisovom areáli, obmedzený pohyb hráčov po New Yorku a zákaz bývať v hoteloch na obľúbenom Manhattane.

 

Uprednostňuje parížsku antuku
Pôvodne posledný grandslamový turnaj sezóny by sa mal uskutočniť v dňoch 31.8. - 13.9., ale za mimoriadne prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení. Po US Open by mal ešte nasledovať už spomenutý Roland Garros v Paríži. A to v termíne 20. 9. - 4. 10. 2020. "Ak sa súčasné podmienky v spojitosti s US Open nezmenia, zameriam svoju pozornosť na Roland Garros a antuku," zdôraznil Djokovič.

 

img

 

V tejto sezóne len jeden grandslam 
Z grandslamových turnajov tento rok zatiaľ stihli odohrať iba Australian Open v Melbourne, kde si Djokovič pripísal sedemnásty grandslamový titul. Londýnsky Wimbledon definitívne zrušili, čo sa stalo prvýkrát od konca druhej svetovej vojny v roku 1945. Momentálne je tenisová sezóna na hlavných okruhoch ATP a WTA zastavená do konca júla. Čo sa týka definitívneho rozhodnutia o konaní či nekonaní US Open, Americká tenisová asociácia ho avizuje v priebehu budúceho týždňa.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies