Djokovič berie svoj skrat na US Open ako lekciu do života

NETKY.SK • 14 September 2020, 17:07 • 2 min
Djokovič berie svoj skrat na US Open ako lekciu do života

Srbský tenista Novak Djokovič berie nedávnu diskvalifikáciu z grandslamového turnaja US Open v New Yorku ako veľkú lekciu, ktorá z neho môže urobiť lepšieho človeka.

slovakia

left justify in out

Priamo počas zápasu

Srb v súboji proti Španielovi Pablovi Carreňovi Bustovi v hneve nechtiac napálil loptičku do čiarovej rozhodkyne, za čo prišiel trest v podobe okamžitého vylúčenia z turnaja aj finančné postihu. Tento incident ho nepripravil len o šancu bojovať o 18. grandslamový titul, ale ukončil aj jeho 29-zápasovú víťaznú série od začiatku roka 2020.

 

 

Súvisiaci článok: Djokovič zranil rozhodcu! Rezultát bol vylúčenie z US Open

 

Sám si to aj priznal 
"Pracujem na svojej mentálnej stránke minimálne tak tvrdo, ako na fyzickej. Pokúšam sa byť čo najlepšou verziou seba, na kurte aj mimo neho. Chápem, že mám aj slabé chvíľky a niekedy vybuchnem, ale to stále bolo mojou súčasťou, taký som vždy bol," poznamenal Djokovič v pondelok pred turnajom ATP v Ríme.

 

"Z nedávneho incidentu sa snažím vziať si ponaučenie. Veľa som o tom premýšľal a bavil sa o tom s tímom. Bola to nešťastná záležitosť, ktoré sa občas stávajú. Musím sa však pohnúť ďalej," pokračoval srbský tenista.

 

Trest akceptuje 
Situáciu z New Yorku za žiadnych okolností nezľahčuje. "Bolo to z mojej strany neočakávané a tiež neúmyselné. Áno, keď takto napálite loptu, môžete trafiť niekoho na kurte. Pravidlá sú jasné a ja musíme akceptovať trest," pokračoval 33-ročná jednotka svetového rebríčka ATP.

 

img

 

Bude to hrýzť do konca života 
Priznal tiež, že na uvedený incident tak skoro nezabudne. "Nemyslím si, že na to niekedy zabudnem. Ide totiž o záležitosť, ktorá v pamäti zostáva do konca života. Na druhej strane, nevidím problém so svojim návrat do turnajového diania s cieľom podávať čo najlepšie výkony," dodal Novak Djokovič.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies