Diváci na športových podujatiach potrebujú dva negatívne testy

NETKY.SK • 3 Máj 2021, 14:51 • 2 min
Diváci na športových podujatiach potrebujú dva negatívne testy

BRATISLAVA - Na športových podujatiach vo vybraných športoch je účasť fanúšikov možná v prípade, ak sa preukážu negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu nie starším ako 36 hodín a zároveň negatívnym antigénovým testom nie starším ako 12 hodín.

slovakia

left justify in out

Účasť na  športových podujatiach  je povolená len pre fanúšikov domáceho tímu. V prípade, že je fanúšik zaočkovaný alebo prekonal COVID-19, môže sa podľa ÚVZ preukázať dokladom, ktorý to potvrdzuje, no ten nahradí iba povinnosť preukazovať sa negatívnym antigénovým testom. Povinnosť preukazovať sa negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu však podľa hygienikov naďalej zostáva.

 

imgimg


Športové podujatie s prítomnosťou fanúšikov je podľa ÚVZ potrebné ohlásiť najneskôr 48 hodín vopred príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a uviesť presné miesto a čas konania. „Počet divákov nesmie prekročiť 25 % celkovej kapacity na sedenie, zároveň počet divákov môže byť maximálne 2000 v exteriéri a 1000 v interiéri, pričom organizátor musí vedieť preukázať počet prítomných osôb," vysvetlili hygienici. Organizátor podľa musí viesť evidenciu divákov, konkrétne meno, priezvisko, dátum narodenia, adresu trvalého pobytu a telefonický kontakt. Po uplynutí 30 dní je povinný tieto údaje zničiť.

 

Súvisiaci článok: Konečne je povolené konanie niektorých športových podujatí aj s publikom!

Diváci podľa musia na podujatí sedieť v každom druhom rade a pri príchode a odchode musia dodržiavať dvojmetrové odstupy s výnimkou členov spoločnej domácnosti. „Pri vstupe bude povinnosť zabezpečiť dezinfekciu rúk, hygienické zariadenia musia byť vybavené tekutým mydlom a papierovými utierkami," uvádza ÚVZ s tým, že po celý čas podujatia je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty, konkrétne respirátorom v interiéri a rúškom a respirátorom v exteriéri. Na podujatiach nebude dovolené konzumovať jedlá ani nápoje.

Organizátori sú povinní zabezpečiť dostatočný počet ľudí, ktorí budú dohliadať na dodržiavanie opatrení. „V prípade interiérových podujatí treba zabezpečiť dôkladné vetranie," zdôrazňujú hygienici s tým, že na všetky vstupy na podujatie je potrebné umiestniť oznam o povinnosti dodržiavať protiepidemické opatrenia.

K umožneniu konania športových hromadných podujatí vo vybraných športoch za prítomnosti obecenstva sa pristúpilo v rámci pilotného projektu prevádzkovania hromadných podujatí počas pandémie. Ten bude následne vyhodnocovaný.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies