Diskusia o verejnom obstarávaní pokračuje

NETKY.SK • 13 Február 2013, 12:04 • 2 min
Diskusia o verejnom obstarávaní pokračuje

Diskusia o verejnom obstarávaní pokračuje - Politika Diskusiou o novele zákona o verejnom obstarávaní pokračuje 14. schôdza Národnej rady SR.

slovakia

left justify in out

imgDiskusiou o novele zákona o verejnom obstarávaní pokračuje 14. schôdza Národnej rady SR. Na úvod desiateho rokovacieho dňa sa do rozpravy v druhom čítaní písomne prihlásilo päť opozičných poslancov, následne bude možnosť prihlásiť sa ústne. O právnej norme z dielne ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ktorú ostro kritizuje opozícia, sa diskutuje v skrátenom legislatívnom konaní.

Malou novelou zákona chce vláda znížiť administratívnu záťaž v procese obstarávania. Ak materiál odobrí definitívne parlament, účastníci konania budú môcť preukázať splnenie podmienok účasti čestným vyhlásením. Okrem toho novela umožní uzavretie zmluvy s druhým a tretím súťažiacim v poradí. Právna norma zavádza aj sankciu v podobe zákazu vo verejnom obstarávaní na tri roky v prípade podvádzania pri preukazovaní podmienok účasti.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies