Devízové príjmy SR z turizmu za 7 mesiacov medziročne klesli o 1,3 %

NETKY.SK • 4 Október 2010, 11:53 • 2 min
Devízové príjmy SR z turizmu za 7 mesiacov medziročne klesli o 1,3 %

Devízové príjmy SR z turizmu za 7 mesiacov medziročne klesli o 1,3 %

slovakia

left justify in out

img

Devízové príjmy SR z príjazdového cestovného ruchu boli za prvých sedem mesiacov tohto roka vyčíslené na 934,1 milióna eur, čo bol medziročne pokles o 1,3 %. Devízové výdavky Slovákov sa znížili o 1,5 % na 879,1 milióna eur.
      Podiel individuálnej turistiky na celkovom objeme devízových príjmov tvoril 94,2 % a organizovaná turistika 5,8 %. Najväčšia časť devízových výdavkov pripadla tradične na individuálnu turistiku a dosiahla 84,6 %, zvyšný podiel výdavkov si rozdelili organizovaná turistika s 9,3 % a zahraničné pracovné cesty s podielom 6,1 %. V sledovanom období saldo z príjazdového turizmu bolo aktívne v sume 55 miliónov eur a medziročne sa zvýšilo o 1,9 %.
      Aktuálnu štatistiku na základe predbežných údajov Národnej banky Slovenska (NBS) zverejnilo Ministerstvo kultúry a cestovného ruchu (MKCR) SR.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies