Deväť z 10 detí v pásme Gazy nemá dostatočne pestrú stravu

NETKY.SK • 6 Jún 2024, 19:59 • 2 min
Deväť z 10 detí v pásme Gazy nemá dostatočne pestrú stravu

Deväť z desiatich detí v pásme Gazy nemá dostatočne pestrú stravu, ktorá by zabezpečila ich zdravý vývoj, upozorňuje UNICEF. Celosvetovo sa problém týka štvrtiny detí do piatich rokov.

slovakia

left justify in out

„Mesiace konfliktov a obmedzovanie humanitárnej pomoci v Pásme Gazy zborili tunajší potravinový a zdravotný systém, čo viedlo ku katastrofálnym následkom pre deti a ich rodiny,“ uvádza UNICEF.
 
Podľa kritérií fondu a Svetovej zdravotníckej organizácie by sa detská strava mala skladať z potravín patriacich aspoň do piatich z celkovo ôsmich skupín. Patria medzi ne napríklad mlieko a mliečne výrobky, obilniny, ovocie a zelenina, mäso, hydina či ryby.
 
Celosvetovo má k dispozícii potraviny z najviac dvoch skupín 27 percent detí do piatich rokov, čo predstavuje 181 miliónov detí. Najhoršie sú na tom v Somálsku, Guinei či Afganistane.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: UNICEF, Foto: Reuters / Ibraheem Abu Mustafa
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies