Denná rutina pouličných bitiek ho dohnala do väzenia. Keitu prinútil k zmene sestrin plač

NETKY.SK • 29 Apríl 2024, 12:34 • 2 min
Denná rutina pouličných bitiek ho dohnala do väzenia. Keitu prinútil k zmene sestrin plač

Máloktorý zahraničný bojovník pod hlavičkou OKTAGON MMA má toľko československých fanúšikov ako Losene Keita (12-1). Keď fenomenálny Belgičan súhlasil s účasťou v miliónovej pyramíde Tipsport Gamechanger, okamžite sa stal favoritom mnohých kolegov z brandže i odborníkov. Pôvodný termín prvého kola mu zhltlo zranenie, no vo Frankfurte je pripravený opäť naplno dokázať svoje kvality.

slovakia

left justify in out

Belgičan s guinejskými koreňmi za sebou nemá jednoduchú mladosť. V uliciach plných nástrah sa neraz dostal do problémov so zákonom. „Vyrastal som v multikultúrnej štvrti, kde si každý chcel vydobyť svoje miesto. Pouličné bitky boli na dennom poriadku,“ spomína na obdobie dospievania Losene Keita.
 
Riskantný životný štýl ho dohnal až za mreže. Keď drogový díler predával nelegálne látky jeho synovcovi, rozhodol sa celú situáciu vyriešiť na vlastnú päsť. „Žiaľ, skončil som vo väzení. Navštívila ma mama so sestrou. Keď sa sestra rozplakala, povedal som si, že stačilo,“ hovorí o zlomovom momente rodák z metropoly africkej Guiney.

K bojovým športom ho následne priviedol kamarát. Nenápadná pozvánka na tréning sa premenila na úspešnú kariéru. „Black Panther“ sa okamžite po príchode na pôdu OKTAGON MMA zaradil k hviezdam. „Všetkým dokážem, prečo som najlepšia perová a ľahká váha na svete. Tipsport Gamechanger pre mňa zmení všetko. Je to liga majstrov s najlepšími európskymi zápasníkmi do 70 kíl. Podľa mňa som najlepší a pokiaľ to znovu potvrdím, nebude o tom pochýb,“ sebavedomo konštatuje autor ôsmich knokautov, z ktorých až päť doručil hneď počas prvého kola.

Na konte má zatiaľ jedinú prehru. Utrpel ju po nešťastnej zlomenine nohy na pražskej Štvanici, kde čelil Matemu Sanikidzemu (11-2). Ako ďalší sa mu do cesty postaví Agy Sardari (17-4). Losene Keita si nič iné ako zasadnutie na európsky trón nepripúšťa: „Som si istý, že som lepší než títo chlapci. Rovnako som tu preto, nech ľudia vidia, že tento bojovník bol vo väzení a napriek tomu dokázal vo veku 26 rokov vyhrať balík peňazí. Nikdy nie je neskoro. Keď to zvládnem ja, tak každý.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies