Deň cestovného ruchu prinesie viaceré netradičné prehliadky mestom

NETKY.SK • 19 September 2011, 16:55 • 2 min
Deň cestovného ruchu prinesie viaceré netradičné prehliadky mestom

Deň cestovného ruchu prinesie viaceré netradičné prehliadky mestom

slovakia

left justify in out

img

Viaceré zaujímavé prehliadky mesta pripravil trnavský magistrát pri príležitosti osláv Svetového dňa cestovného ruchu. Počas nedele 25. septembra si budú môcť návštevníci pozrieť sedem kostolov v historickom centre mesta či absolvovať výstup na ochodzu mestskej veže. Tento rok sú však pripravené aj ďalšie zaujímavé prehliadky. „Počas návštevy západného krídla radnice sa návštevníci ocitnú v histórii, na voľbe richtára, kde sa dozvedia veľa zaujímavostí z dejín mestskej správy v Trnave,“ uvádzajú v pozvánke organizátori podujatia.
Na svoje si prídu aj milovníci vzácnych rastlín, pre ktorých je pripravená návšteva botanickej záhrady. Ďalšou akciou Svetového dňa cestovného ruchu je aj podujatie „Trnava – križovatka obchodných ciest“, na ktorej sa deti i dospelí dozvedia, kde bol v Trnave trh, čo sa na ňom predávalo, v akých mierach sa kedysi meralo a vážilo, kto obchodoval a ako obchodníci žili.
Svetový deň turizmu si verejnosť pripomína 27. septembra, v deň keď boli prijaté stanovy Svetovej organizácie turizmu (UNWTO). Táto organizácia je najvýznamnejšou medzinárodnou organizáciou v oblasti svetového cestovného ruchu. Jej poslaním je všestranná podpora turizmu. Jednou z hlavných úloh UNWTO je rozvoj voľného medzinárodného pohybu osôb, ktorý vedie k vzájomnému spoznávaniu a vytváraniu spoločenských a kultúrnych kontaktov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies