Ďalšia nemocnica už bude slúžiť len pre pacientov s koronavírusom

NETKY.SK • 5 Január 2021, 08:13 • 2 min
Ďalšia nemocnica už bude slúžiť len pre pacientov s koronavírusom

GALANTA - Situácia v našich nemocniciach je každým dňom vážnejšia.

slovakia

left justify in out

Prechodom na červenú nemocnicu má Galanta pomôcť nemocnici v Nitre, ktorá v súčasnosti nemá žiadne voľné lôžka a kvôli vysokému úmrtiu pacientov s ochorením Covid- 19 muselo mesto Nitra objednať chladiaci príves. Sieť nemocníc Svet zdravia sa na tom v pondelok dohodla s Ministerstvom zdravotníctva SR.

 

Čítajte viac: NITRA - Chladiace prívesy sme počas prvej vlny s hrôzou sledovali v uliciach New Yorku. Teraz sa prvý objavil aj u nás.

 

img


Reprofilizácia


Ako informoval hovorca ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ, nová COVID kapacita bude predstavovať spolu 110 lôžok, z toho 10 s umelou pľúcnou ventiláciou a 80 s priamym prívodom kyslíka. Doteraz mala nemocnica reprofilizovaných 65 COVID lôžok s aktuálne 59 pacientmi.

 

Súčasťou spoločnej dohody je prevoz približne 70 pacientov, ktorí sú aktuálne v Galante hospitalizovaní s inými diagnózami. Prevezení budú do nemocníc v Trnave, Nitre, Topoľčanoch, Nových Zámkoch a v Bratislave.

 

img
 

Chod nemocnice


Nemocnica v Galante bude mať aj po štvrtku v prevádzke urgentný príjem pre všetkých pacientov, detské oddelenie s pohotovosťou a bude zabezpečovať pôrody v akútnom režime. Plánované gynekologicko-pôrodnícke zákroky prevezme nemocnica v Nových Zámkoch. "Galantská nemocnica pomôže nitrianskej nemocnici napriek tomu, že má stále vysoký počet zdravotníkov v domácej liečbe alebo karanténe," uzavrel generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový.

 

O výzve, ktorá prebieha aktuálne v Galantskej nemocnici, sa môžete dočítať viac tu: GALANTA - Situácia v slovenských nemocniciach je viac ako vážna. Nechýbajú len zdravotníci či lôžka, ale i „maličkosť", ktorá môže veľmi pomôcť.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zaleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies