Ďalší úspech Websterovcov vo filme – 1. miesto na festivale ”Let´s Grow Together”

NETKY.SK • 29 November 2023, 19:0 • 2 min
Ďalší úspech Websterovcov vo filme – 1. miesto na festivale ”Let´s Grow Together”

BRATISLAVA - Animovaný koprodukčný film RTVS Websterovci vo filme zabodoval aj na úplne 1. ročníku Medzinárodného festivalu detskej televíznej kreativity s názvom ”Let´s Grow Together”, ktorý sa uskutočnil v srbskom Belehrade v dňoch 22.-24. novembra 2023. Film tak získal v poradí už niekoľké ocenenie. Websterovcov vo filme si budú môcť najmenší diváci i celé rodiny pozrieť opäť na obrazovkách RTVS už počas vianočných sviatkov.

slovakia

left justify in out

Kto sú Websterovci vo filme?

Obľúbená pavúčia rodinka, ktorú z televíznych obrazoviek poznajú malí aj veľkí diváci, sa po knižnom spracovaní dočkala vlastného filmu a príbehy obľúbenej pavúčej rodinky prišli do slovenských a českých kín na jeseň 2022.

Pavúčia rodina Websterovcov sa veľmi neodlišuje od rodín ľudských. Prežili už veľa najrôznejších príbehov, no tentoraz čaká na malú pavúčicu Lili to najväčšie a najnebezpečnejšie  dobrodružstvo. Stretnutie s človekom, s ľudským dievčatkom! Spoločne nakoniec zisťujú, že majú veľa spoločného a ich veľkostný rozdiel nie je až taký dôležitý. Tajomstvo priateľstva sa ukrýva celkom inde.

Film nielen pre malých divákov od svojho uvedenia stihol zabodovať na viacerých medzinárodných festivaloch. Okrem 39. ročníka Medzinárodného festivalu filmov pre deti Chicago zožali minulý rok úspech aj v Nemecku na festivale Internationales Filmfestival SCHLINGEL, z ktorého si odniesli Cenu divákov. Tento raz Websterovci zabodovali na Medzinárodnom festivale detskej televíznej kreativity v Belehrade, kde získali 1. miesto v kategórii tvorby pre deti do 6 rokov. Cieľom festivalu je propagovať tvorbu televíznych relácií pre deti, ako aj podporovať tento druh kreativity. Do 1. ročníka sa prihlásili verejnoprávni vysielatelia a nezávislé produkcie z 12 krajín: Slovensko, Česká republika, Severné Macedónsko, Albánsko, Čierna Hora, Chorvátsko, Bosna a Hercegovina, Taliansko, Slovinsko, Maďarsko,Bulharsko a Srbsko. Medzinárodná porota vybrala víťazov v troch kategóriách: pre deti do 6 rokov, pre deti od 7 do 10 rokov a pre deti od 11 do 15 rokov.

Na 30. ročníku Medzinárodného knižného veľtrhu Bibliotéka v Bratislave sa Websterovi dočkali krstu v poradí už štvrtej knihy – Websterovci 4/ Na vláknach až do vesmíru. Knižné príbehy tak fanúšikovia môžu čítať ešte pred premiérou ich seriálovej podoby vo vysielaní RTVS na Vianoce roku 2024. Najnovšiu knihu pavúčích dobrodružstiev je možné zakúpiť aj v e-shope RTVS: https://eshop.rtvs.sk/produkt/kniha-websterovci-4-na-vlaknach-az-do-vesmiru/.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS, Foto: RTVS

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona